Rekolekcje dla Chorych – ks. Aleksander Woźny

(5 opinii klienta)

19,00 

Niesamowite Domowe rekolekcje dla chorych, które wygłosił sługa Boży ks. Aleksander Woźny. Ten niezwykły kapłan żył w latach 1910–1983. Świątobliwy, rozmodlony kapłan, odważny duszpasterz, heroiczny i charyzmatyczny spowiednik. Z nominacji bł. Stefana, Prymasa Polski przez wiele lat krajowy duszpasterz kobiet. Dotknięty w swoim życiu wielkim cierpieniem: przez pięć lat więzień niemieckich obozów koncentracyjnych Buchen-wald i Dachau. Po wojnie przez niemal rok uwięziony przez komunistów za wierność Kościołowi. Te przeżycia zrujnowały jego zdrowie – dotknięty rozmaitymi chorobami zachowywał pogodę ducha. Wszystko w swoim życiu oddawał Maryi, szerzył Jej cześć, nauczał tego, czym sam żył: dziecięcego oddania Matce Bożej. Rekolekcje dla chorych płyną z jego własnych przeżyć i z dobroci, jaką miał wobec cierpiących. Są niczym perła, która czeka na odkrycie.

Brakuje jeszcze 100,00  do darmowej dostawy
Kontynuuj zakupy

Opis

Kochani, jest NADZIEJA dla wszystkich osób chorych, cierpiących, przechodzących trudny okres w swoim życiu.

Każdy z nas zna kogoś takiego, kto jest w potrzebie. Pan Bóg dopuszcza cierpienie i chorobę w życiu człowieka, aby dać mu i jego bliskim szansę na podjęcie refleksji nad sensem życia, szansę na nawrócenie. Znanych jest mnóstwo świadectw osób, które właśnie w tym najtrudniejszym okresie swojego życia odkryły Pana Boga, zrozumiały sens swego życia i tym samym nawróciły się ku zbawieniu i życiu wiecznemu.

TO BARDZO WAŻNE!

Istnieje bowiem coś, co jest ważniejsze od choroby, samotności, a nawet największego cierpienia. Tym czymś jest zbawienie człowieka. Ta książka jest doskonałą pomocą dla każdego, kto przeżywa trudny okres w swoim życiu. Pomaga otworzyć oczy, otworzyć serce. Pomaga dostrzec Boga, który stoi tuż obok, a który jest miłością. To spotkanie z Bogiem może przemienić wszystko.

Kochani, zapraszamy Was w drogę ku Bogu. Towarzyszyć nam będzie Najświętsza Maryja Panna. To Ona jest naszą Pocieszycielką, Wspomożycielką i Orędowniczką, a nade wszystko naszą Matką. Nikt nie zna Boga lepiej niż Ona i nikt nie może nas lepiej ku Bogu prowadzić niż Ta, która urodziła i wychowała Jezusa Chrystusa.

„Rekolekcje dla Chorych” są właśnie otwarciem na Maryję. Ukazują one Najświętszą Pannę jako naszą Matkę. Wskazują sposób i drogę życia w bliskości z Nią, która prowadzi wprost do Jezusa Chrystusa.

Ks. Aleksander Woźny był wielkim orędownikiem nabożeństwa ku Maryi, które polega na oddaniu Jej swojego życia. Ta miłość do Najświętszej Maryi Panny płynęła z własnych przeżyć księdza Woźnego i z niesamowitej dobroci, jaką żywił w sercu ku cierpiącym osobom. Był wielkim głosicielem dziecięcego oddania się Matce Bożej, które przynosiło tak wiele owoców w jego życiu. Widział, jak błogosławionym jest to pragnienie, aby właśnie przez Maryję szukać drogi do Boga, zwłaszcza w trudnym okresie swojego życia.

Matka Boża jest NADZIEJĄ ludzi chorych. Podarowując cierpiącemu tę książkę, dajemy mu szansę na odnalezienie sensu życia, zrozumienie cierpienia i dzięki temu, szansę na zbawienie. Nie ma nic bardziej ważnego, niż nasza troska o czyjeś zbawienie. Polecając drugiemu szukanie pomocy u Najświętszej Matki, wykazujemy się wielką troską i miłością. Maryja nikogo nie pozostawia samego, ale każdego, kto ofiaruje Jej swoje serce prowadzi do Boga.

Kochani, to piękna i wartościowa akcja, aby każdemu choremu dać ten przewodnik oddania się Matce Bożej. W tym trudnym i ciężkim momencie życia, podsuńmy naszemu bliskiemu pomoc, aby nie zmarnował szansy, którą Pan Bóg przed nim postawił. Książka ta nie jest jakimś teologicznym rozważaniem, ale prawdziwym i konkretnym narzędziem ratującym wnętrze duchowe człowieka.

Kochani KAPŁANI, zachęcamy Was do tego, aby te Rekolekcje podarowywać chorym w Parafii, których wspieracie duszpastersko. Jeśli ta propozycja spotka się z Waszym zrozumieniem, prosimy o kontakt, w celu zamówienia książek do wykorzystania w Parafii. Jest to naszym wielkim pragnieniem, aby wspomagać chorych właśnie w parafiach. Dlatego ku temu przygotowaliśmy specjalną propozycję. Prosimy o kontakt: 789 377 144

Ta książka jest jak PERŁA, która czeka na odkrycie 🙂 Zapraszamy…

Informacje dodatkowe

Format

A5

Liczba stron

84, duża czytelna czcionka

Opracowanie

ks. Marcin Węcławski

Wydawnictwo

MARIALIS

Oprawa

miękka

5 opinii dla Rekolekcje dla Chorych – ks. Aleksander Woźny

 1. czytelnik

  Nadzieja jest najważniejsza, bo od niej wszystko się zaczyna. Dziękuję za #NadziejaChorych i pozdrawiam

 2. Elżbieta

  Powierzenie wszystkiego Maryi daje pokój serca. pozdrawiam Ela

 3. Mariusz S.

  ks. Woźny niesamowity i wielki kapłan. Jego rekolekcje są bardzo wartościowe. polecam .

 4. Terenia

  tak, to prawda. Gdy nam trudniej, to paradoksalnie nam łatwiej odnaleźć Boga…

 5. TK

  Mój teść leżał w hospicjum z zaawansowanym rakiem. Lekarze nie dawali mu już żadnych szans na wyzdrowienie. Odwiedziliśmy go w niedzielę wieczorem, a kilka godzin później umarł. Przez te ostatnie tygodnie bardzo cierpiał.
  Przez całe życie był ateistą. Wiele czasu poświęciłem na rozmowy z nim o Bogu, ale jakby uderzały one w jakąś ścianę. Ale gdy teść umierał, całe życie stanęło mu przed oczami, wzbudził w sobie głęboką refleksję, poprosił księdza, wyspowiadał się, przyjął Komunię Świętą i …umarł.
  Dzisiaj nikt mi nie powie, że nie było warto mówić mu o Bogu. Nikt mi nie powie, że nie warto do ostatniej chwili zabiegać o zbawienie drugiego człowieka, zwłaszcza, gdy jest to nasz bliski. Pomagajmy komu możemy, bo tu idzie walka o naprawdę ważne sprawy. Gdy człowiek choruje, a czasami umiera, jego świat ulega przewartościowaniu. To wielka łaska Pana Boga, gdy w tym momencie taki człowiek ma szansę zwrócenia się ku Niemu. Pomóżmy w tym wszystkim, których Bóg stawia na naszej drodze. Nie zostawiajmy chorych i cierpiących samymi sobie. Pomóżmy im.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecamy również