Rekolekcje dla Chorych – ks. Aleksander Woźny

(5 opinii klienta)

19,00 

Niesamowite Domowe rekolekcje dla chorych, które wygłosił sługa Boży ks. Aleksander Woźny. Ten niezwykły kapłan żył w latach 1910–1983. Świątobliwy, rozmodlony kapłan, odważny duszpasterz, heroiczny i charyzmatyczny spowiednik. Z nominacji bł. Stefana, Prymasa Polski przez wiele lat krajowy duszpasterz kobiet. Dotknięty w swoim życiu wielkim cierpieniem: przez pięć lat więzień niemieckich obozów koncentracyjnych Buchen-wald i Dachau. Po wojnie przez niemal rok uwięziony przez komunistów za wierność Kościołowi. Te przeżycia zrujnowały jego zdrowie – dotknięty rozmaitymi chorobami zachowywał pogodę ducha. Wszystko w swoim życiu oddawał Maryi, szerzył Jej cześć, nauczał tego, czym sam żył: dziecięcego oddania Matce Bożej. Rekolekcje dla chorych płyną z jego własnych przeżyć i z dobroci, jaką miał wobec cierpiących. Są niczym perła, która czeka na odkrycie.

Brak w magazynie

Brakuje jeszcze 100,00  do darmowej dostawy
Kontynuuj zakupy

Opis

Kochani, jest NADZIEJA dla wszystkich osób chorych, cierpiących, przechodzących trudny okres w swoim życiu.

Każdy z nas zna kogoś takiego, kto jest w potrzebie. Pan Bóg dopuszcza cierpienie i chorobę w życiu człowieka, aby dać mu i jego bliskim szansę na podjęcie refleksji nad sensem życia, szansę na nawrócenie. Znanych jest mnóstwo świadectw osób, które właśnie w tym najtrudniejszym okresie swojego życia odkryły Pana Boga, zrozumiały sens swego życia i tym samym nawróciły się ku zbawieniu i życiu wiecznemu.

TO BARDZO WAŻNE!

Istnieje bowiem coś, co jest ważniejsze od choroby, samotności, a nawet największego cierpienia. Tym czymś jest zbawienie człowieka. Ta książka jest doskonałą pomocą dla każdego, kto przeżywa trudny okres w swoim życiu. Pomaga otworzyć oczy, otworzyć serce. Pomaga dostrzec Boga, który stoi tuż obok, a który jest miłością. To spotkanie z Bogiem może przemienić wszystko.

Kochani, zapraszamy Was w drogę ku Bogu. Towarzyszyć nam będzie Najświętsza Maryja Panna. To Ona jest naszą Pocieszycielką, Wspomożycielką i Orędowniczką, a nade wszystko naszą Matką. Nikt nie zna Boga lepiej niż Ona i nikt nie może nas lepiej ku Bogu prowadzić niż Ta, która urodziła i wychowała Jezusa Chrystusa.

„Rekolekcje dla Chorych” są właśnie otwarciem na Maryję. Ukazują one Najświętszą Pannę jako naszą Matkę. Wskazują sposób i drogę życia w bliskości z Nią, która prowadzi wprost do Jezusa Chrystusa.

Ks. Aleksander Woźny był wielkim orędownikiem nabożeństwa ku Maryi, które polega na oddaniu Jej swojego życia. Ta miłość do Najświętszej Maryi Panny płynęła z własnych przeżyć księdza Woźnego i z niesamowitej dobroci, jaką żywił w sercu ku cierpiącym osobom. Był wielkim głosicielem dziecięcego oddania się Matce Bożej, które przynosiło tak wiele owoców w jego życiu. Widział, jak błogosławionym jest to pragnienie, aby właśnie przez Maryję szukać drogi do Boga, zwłaszcza w trudnym okresie swojego życia.

Matka Boża jest NADZIEJĄ ludzi chorych. Podarowując cierpiącemu tę książkę, dajemy mu szansę na odnalezienie sensu życia, zrozumienie cierpienia i dzięki temu, szansę na zbawienie. Nie ma nic bardziej ważnego, niż nasza troska o czyjeś zbawienie. Polecając drugiemu szukanie pomocy u Najświętszej Matki, wykazujemy się wielką troską i miłością. Maryja nikogo nie pozostawia samego, ale każdego, kto ofiaruje Jej swoje serce prowadzi do Boga.

Kochani, to piękna i wartościowa akcja, aby każdemu choremu dać ten przewodnik oddania się Matce Bożej. W tym trudnym i ciężkim momencie życia, podsuńmy naszemu bliskiemu pomoc, aby nie zmarnował szansy, którą Pan Bóg przed nim postawił. Książka ta nie jest jakimś teologicznym rozważaniem, ale prawdziwym i konkretnym narzędziem ratującym wnętrze duchowe człowieka.

Kochani KAPŁANI, zachęcamy Was do tego, aby te Rekolekcje podarowywać chorym w Parafii, których wspieracie duszpastersko. Jeśli ta propozycja spotka się z Waszym zrozumieniem, prosimy o kontakt, w celu zamówienia książek do wykorzystania w Parafii. Jest to naszym wielkim pragnieniem, aby wspomagać chorych właśnie w parafiach. Dlatego ku temu przygotowaliśmy specjalną propozycję. Prosimy o kontakt: 789 377 144

Ta książka jest jak PERŁA, która czeka na odkrycie 🙂 Zapraszamy…

Informacje dodatkowe

Format

A5

Liczba stron

84, duża czytelna czcionka

Opracowanie

ks. Marcin Węcławski

Wydawnictwo

MARIALIS

Oprawa

miękka

5 opinii dla Rekolekcje dla Chorych – ks. Aleksander Woźny

 1. czytelnik

  Nadzieja jest najważniejsza, bo od niej wszystko się zaczyna. Dziękuję za #NadziejaChorych i pozdrawiam

 2. Elżbieta

  Powierzenie wszystkiego Maryi daje pokój serca. pozdrawiam Ela

 3. Mariusz S.

  ks. Woźny niesamowity i wielki kapłan. Jego rekolekcje są bardzo wartościowe. polecam .

 4. Terenia

  tak, to prawda. Gdy nam trudniej, to paradoksalnie nam łatwiej odnaleźć Boga…

 5. TK

  Mój teść leżał w hospicjum z zaawansowanym rakiem. Lekarze nie dawali mu już żadnych szans na wyzdrowienie. Odwiedziliśmy go w niedzielę wieczorem, a kilka godzin później umarł. Przez te ostatnie tygodnie bardzo cierpiał.
  Przez całe życie był ateistą. Wiele czasu poświęciłem na rozmowy z nim o Bogu, ale jakby uderzały one w jakąś ścianę. Ale gdy teść umierał, całe życie stanęło mu przed oczami, wzbudził w sobie głęboką refleksję, poprosił księdza, wyspowiadał się, przyjął Komunię Świętą i …umarł.
  Dzisiaj nikt mi nie powie, że nie było warto mówić mu o Bogu. Nikt mi nie powie, że nie warto do ostatniej chwili zabiegać o zbawienie drugiego człowieka, zwłaszcza, gdy jest to nasz bliski. Pomagajmy komu możemy, bo tu idzie walka o naprawdę ważne sprawy. Gdy człowiek choruje, a czasami umiera, jego świat ulega przewartościowaniu. To wielka łaska Pana Boga, gdy w tym momencie taki człowiek ma szansę zwrócenia się ku Niemu. Pomóżmy w tym wszystkim, których Bóg stawia na naszej drodze. Nie zostawiajmy chorych i cierpiących samymi sobie. Pomóżmy im.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również