Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

(1 opinia klienta)

22,00 

Duchowe arcydzieło, którym inspirowali się wielcy czciciele Maryi: św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Kolbe i sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Mimo upływu czasu pełne mocy słowa św. Ludwika Marii Grignion de Montfort wciąż porywają ludzi na całym świecie, prowadząc ich ku prawdziwej pobożności maryjnej. Prowadzeni słowami traktatu wierni wchodzą w głęboką relację z Matką Bożą w myśl hasła „Totus Tuus”, jednocześnie trwając w miłości Chrystusa i w zakorzenieniu w tajemnicy Trójcy Świętej. Wiele osób, inspirując się tą przejmującą lekturą duchową, decyduje się na oddanie się Panu Jezusowi przez Jego Matkę i przystępuje do opracowanego przez św. Ludwika 33-dniowego, duchowego przygotowania do tego aktu – do czego i Was Kochani gorąco zachęcamy!

Brak w magazynie

Kategoria:
Brakuje jeszcze 100,00  do darmowej dostawy
Kontynuuj zakupy

Opis

Jest to książka, którą każdy czciciel Maryi mieć powinien. Można nazwać ją swego rodzaju elementarzem nabożeństwa ku Najświętszej Maryi Pannie. Św. Ludwik Grignion de Montfort był jednym z pierwszych głosicieli pięknej idei o maryjnym niewolnictwie miłości. Oddanie życia Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi uznawał on za najdoskonalsze nabożeństwo ku Matce Najświętszej. Nie dziwne więc, że wielcy Polacy, tacy jak św. Maksymilian Maria Kolbe, bł. Stefan Wyszyński czy św. Jan Paweł II w swojej drodze ku świętości praktykowali to nabożeństwo, ponieważ jak wiemy; gdzie Matka Boża, tam wielkość, tam świętość.

O tym, co było źródłem ich wielkości i świętości pisze ks. Rafał Krakowiak w książce pt. „Brama niebieska”, która w całości poświęcona jest tej tematyce:

„Co było źródłem wielkości i świętości tych wielkich Polaków?

Przede wszystkim łaska Boża, to oczywiste. A także sposób, w jaki ci ludzie z łaską Bożą współpracowali. Współpracowali zaś z ową łaską poprzez bardzo poważne potraktowanie tej prawdy, że Maryja jest Bramą niebieską, to znaczy Tą, poprzez którą Chrystus do nas przychodzi i Tą, poprzez którą my idziemy do Chrystusa.

Czy mamy w tym miejscu na myśli maryjność naszych wielkich Świętych?

Oczywiście. Mamy ją na myśli tym bardziej, że ona – co nietrudno zauważyć – duchowo łączyła ze sobą Kolbego, Wyszyńskiego i Wojtyłę. Ale mamy ją na myśli także i dlatego, że maryjność św. Maksymiliana, bł. Stefana Wyszyńskiego i Papieża–Polaka nie była jakimś pobożnościowym dodatkiem w ich chrześcijańskim życiu, lecz czymś, co ich chrześcijaństwo określało, precyzowało. Oni po prostu nie wyobrażali sobie postępowania prawdziwie chrześcijańskiego (czyli doskonałego naśladowania Jezusa Chrystusa) bez głębokiej łączności z Maryją. Praktycznym wyrazem tej łączności, praktycznym wyrazem poważnego potraktowania prawdy o Maryi, która jest Bramą niebieską, było złożenie przez każdego z nich aktu oddania siebie Matce Bożej w niewolę.

Nasi wielcy święci uczynili to, ponieważ byli pod przemożnym wpływem idei, zawartej w niewielkiej objętością książce, którą ciągle, bodajże przez całe swoje życie czytali, a czytając smakowali. Książka ta nosi tytuł: „Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, a jest autorstwa św. Ludwika Grignion de Montfort, skromnego francuskiego księdza, żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku.”

W naszym sklepie polecamy również Rekolekcje przygotowujące do Aktu oddania się Matce Bożej oparte właśnie na duchowości św. Ludwika Grignion de Montfort: „Brama niebieska”, ks. Rafał Krakowiak.

Informacje dodatkowe

Format

10,5×17 cm

Liczba stron

310

Wydawnictwo

Promic

Oprawa

Twarda

1 opinia dla Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

  1. Tomasz

    bardzo ładnie wydany Traktat św. Ludwika. Warto przeczytać i zgębić sens oddania życia Matce Bożej, oddania, które może zmienić życie każdego człowieka. Zdecydowanie warto. Polecam. Szybka realizacja.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *